İlköğretim Programı – Almanca

İlköğretim çağında (4 – 8. sınıf) bulunan öğrencilere yönelik hazırlanan Almanca programımızda toplam 6 farklı seviyede eğitim verilmektedir. Önceden Almanca eğitimi almış tüm öğrencilerimiz yazılı ve sözlü seviye tespite tabi tutularak yaş ve seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilmektedir. Her seviye Kış döneminde; 30 hafta x 4 ders = 120 derste tamamlanmaktadır.

Her dersin süresi 40 dk olup, Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi (CEFR) dil yeterliliği ölçütlerine ve uluslararası Almanca sınavları seviyelerine göre kurlarımızın hedefleri aşağıdaki şekildedir
(https://www.goethe.de/en/spr/kup/prf/prf.html)

Lise Programı – Almanca

Ortaöğretim çağında (9 – 12. sınıf) bulunan öğrencilere yönelik hazırlanan Almanca programımızda toplam 6 farklı seviyede eğitim verilmektedir. Eğitim görecek öğrencilerimizin tümü yazılı ve sözlü seviye tespite tabi tutularak seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilmektedir. Programımız her seviyede güz veya bahar dönemlerinde (15 hafta x 6 ders) 90 derste tamamlanmaktadır.

Her dersin süresi 40 dk olup, Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi (CEFR) dil yeterliliği ölçütlerine ve ve https://www.goethe.de/en/spr/kup/prf/prf.html seviyelerine göre kurlarımızın hedefleri aşağıdaki şekildedir.